HOUSE_04

fáze: ve fázi realizace rok: 2021 foto/vizu: BekArch s.r.o

Návrh dvoupodlažního nepodsklepeného objektu. Parcela se nachází v klidné lokalitě v zástavbě rodinných domů. Tvar domu vychází z omezení daných místními podmínkami a územní studií. Dům se nachází v severní části pozemku, jižní část patří zahradě s bazénem. Vjezd na pozemek je z východní strany ze slepé ulice.

Základní hmota domu má sedlovou střechu, k ní přiléhající část má střechu plochou, na níž se nachází horní terasa. Fasáda kombinuje bílou omítku a dřevěný obklad, k níž je  jako barevný akcent sedlová střecha v provedení z tmavého plechu, plochá střecha je řešena jako zelená s extenzivní vegetací.

Do domu se vstupuje z východní strany pozemku, kde se nachází i garáž s úložnými prostory pro kola a ostatní vybavení. Na zádveří se šatní skříní navazuje velkorysá technická místnost. Dále se na dlouhé chodbě ústící do společenské části domu nalézá koupelna, pracovna sloužící v případě potřeby i jako pokoj pro hosty / pracovna a schodiště vedoucí do vyššího podlaží. Hlavní společenský prostor se skládá z části kuchyňské s přímo navazující spíží a obývací částí se vstupem na terasu. Velkoplošné prosklení směrem do zahrady vizuálně propojuje interiér s exteriérem.

Druhé nadzemní podlaží je věnováno části klidové. Master bedroom zabírá necelou půlku podlaží. Samozřejmostí je soukromá koupelna, šatna a terasa. Druhá polovina patra patří dvěma dětským pokojům a společné koupelně.

další projekty