PRIVATE_05

fáze: realizace rok: 2021 foto/vizu: autor vily: Uhlík architekti, foto: Filip Györe

Interiér vily nedaleko romantického zámku Hluboká nad Vltavou. Autory stavby jsou architekti ze studia Uhlík architekti. Na jejich práci jsme navazovali ve stádiu hrubé stavby s již pevně danými obvodovými konstrukcemi a krásným betonovým stropem. Jedná se o dvoupodlažní vilu s obytným prvním nadzemním podlažím a do terénu částečně zapuštěným podzemním podlažím, které je věnováno posilovně, bazénu a prostorám wellness. Dominantou stavby je panoramatický výhled na zámek.  Beton doplňují materiály jako přírodní dub, kov a tmavě mořená dubová dýha.

Při výstupu ze zádveří po schodech do obytného patra Vás přivítá otevřený prostor propojující kuchyni, jídelnu a obývací pokoj. Kromě výhledu na zámek upoutá také rozsáhlá knihovna s krbem tvořená kovovou konstrukcí.
U panoramatického okna si lze plně vychutnat atraktivní výhled.
Všechny ložnice mají vlastní koupelny, oddělené příčkami z kouřového skla. Koupelny kombinují bílou polyuretanovou stěrku s obklady imitující kámen a beton. V každé ložnici je samozřejmostí prostorná vestavěná šatní skříň, která ve svých útrobách šikovně skrývá televizi. Spodní podlaží částečně zapuštěné do terénu slouží z velké části k relaxaci, a to ať v podobě sauny, bazénu nebo posilovny. Materiálově navazuje na horní podlaží, tudíž opět kombinuje pohledový beton, tmavý keramický obklad a dub.

další projekty