PRIVATE_02

fáze: realizace rok: 2018 foto/vizu: Daniel Čáha

Byt byl původně ve stavu shell and core. Jednalo se tedy o komplexní stavební rekonstrukci, která nám umožnila definovat každý detail bytu. Snažili jsme se co nejvíce zefektivnit malou metráž bytu.
Jednotku jsme vyřešili jako 2kk. Prostor původní chodby jsme propojili s obývacím pokojem, což nám umožnilo maximalizovat plochu společenské místnosti. Vznikl zde dominantní překlad, který jsme truhlářsky obestavěli a vytvořili jsme tak centrální bod celého bytu, ve kterém se nachází kuchyňský ostrůvek s varnou částí. Na druhé straně naleznete mycí část, technickou skříň s kotlem a vestavnou lednici. Vše jsme propojili do jedné kompaktní stěny. Obývacímu pokoji s průchozí kuchyňskou linkou předchází zádveří s integrovaným botníkem a cihlovými pásky obloženou stěnou s dřevěnými věšáky. Kromě toho v bytě nalezneme koupelnu se sprchovým koutem a ložnici. V ložnici jsme opět bojovali s nedostatkem úložných prostor. Řešení jsme nalezli v podobě velké šatní skříně, do které je vložena postel. Postel jsme umístili do niky – čili jsme zopakovali stejný motiv, který jsme použili u kuchyňské linky. Sekundárním požadavkem v ložnici bylo vytvoření pracovního místa, které jsme umístili přímo pod střešní okna.
Co se materiálového řešení týče, celý interiér je laděný do kombinace bílé a černé. Bílé plochy jsou z lakované MDF desky, dřevodekor je zastoupen dubovou dýhou. Koupelna se zcela vymyká zbytku bytu svou tmavou barvou. Ač se jedná o nejmenší místnost v bytě a navíc bez oken, tmavého odstínu jsme se nebáli. Tmavé Caesar obklady spolu s LED podkreslujícími pásky vytváří příjemný wellness pocit a z koupelny činí fajn místo k relaxaci.

další projekty